Vlastní vyhledávání
ÚVOD ODKAZY TECHBOX DISKUSE OBRÁZKY ANONCE LIDÉ ČLÁNKY LOGIN
ČLÁNEK


Vloženo: 25.11.2012
Autor článku: jxr co o sobě jxr prozradil?


Kolem ČR 2012V pátek 14.září 2012 jsem večer u počítače dostal bláznivý nápad, objet republiku na motorce podél hranic. A aby to mělo nějaký smysl, rozhodl jsem se vyfotit cedule všech vesnic a měst, kterými budu projíždět. Prognóza počasí vypadala slibně, i když věřte týdenní předpovědi. Manželka je tvor mimořádně chápavý a ví, že i kdyby mi cestu zakázala, stejně bych si dřív nebo později prosadil svou. Měla jedinou podmínku, že nepojedu sám. Tu jsem se snažil splnit, ale ... Kamarádi, se kterými jsem dříve jezdil, mají tolik závazků, že už jim na motorky nezbývá čas nebo peníze. Zkusil jsem tedy ještě napsat svůj záměr na server Motorkari.cz, ale nikdo takhle narychlo stejně nemohl. Takže jsem „musel“ jet sám, z čehož jsem měl, narozdíl od manželky, radost. Ve více lidech by se totiž tak trochu vytratil nádech dobrodružství, který mě na cestách vždy lákal. Víkend se nesl ve znamení příprav na cestu. Projít motorku, přišponovat řetěz, pro který bude tahle cesta zároveň jeho poslední, zkontrolovat olej, pneumatiky, sbalit jídlo, oblečení a nějaké nářadí. Celé to zabralo jen pár hodin. Přeci jen už mám naježděno pár desítek tisíc kilometrů a tenhle výlet patří rozhodně k těm kratším. Nejdůležitější však bylo naplánovat přesnou trasu. Kde jsou ty časy, kdy jsme brázdili svět za pomoci papírových map. Večer jsem si vzal do postele svého chytrého Samsunga, spustil navigaci a v klídku uložil celou trasu rozdělenou pěkně den po dni.

Konečně pondělí

Pondělí 17. září 2012 – ujeto 510 km za 12h 22min průměrnou rychlostí 41,23 km/h. Maximální rychlost 112 km/h.

Ráno nemohu dospat. Rychle do sebe nahážu snídani a hurá vstříc novým dobrodružstvím. Vyvezu Afriku před barák, nastartuji, nechám pěkně ohřát, mezitím spustím navigaci a šikovný prográmek Sports Tracker, který bude celou cestu zaznamenávat nezávisle na navigaci. Vyrážím směr Dolní Dvořiště, kde bude vlastně teprve začínat můj okruh kolem vlasti. Celé ráno se nese ve znamení mlžných oparů, které mi cestu pěkně znepříjemňují, neboť musím stále otírat plexi, na kterém se sráží drobné kapičky kondenzující vody. Cesta k Dolnímu Dvořišti byla pouze nudná rutina. To, že dobrodružství začíná, jsem si naplno uvědomil až při první zastávce u cedule Rychnov nad Malší. Pořizuji první foto a začínám tak svůj maratón zastávek a focení cedulí všech vesnic a měst, kterými budu projíždět.
Podél hranic mířím směrem na východ. Mým cílem je dnes vesnička Nenkovice na Moravě, kde mám naplánován první nocleh u kamaráda Hansíka. Průjezd Novohradskými horami je kouzelný. Liduprázdné silničky, barvami hrající smíšené lesy, malebné vesničky. To vše mi dělá nádhernou kulisu na mé cestě, kterou ovšem na chvíli pokazil unikající benzín z přepadu karburátoru. Příčina byla jasná. Málo dotažený odkalovací šroub. Jelikož jsem s sebou neměl malý imbus, abych ho dotáhl, a nechtělo se mi kvůli takové prkotině sundávat celou nádrž, vyřešil jsem problém elegantním uzlem na gumové hadičce vedoucí z přepadu. Celá procedura se odehrávala na kraji lesa poblíž Nové Bystřice. Při práci mě vyrušil okolo projíždějící cyklista, z kterého se nakonec vyklubal také majitel Afriky. Výborně jsme si popovídali a já vyrazil opět na cestu. Kdesi na Moravě se mi podařilo rozbít displej na fotoaparátu tak nešťastně, že na něm nebylo absolutně nic vidět. Jako náhradu jsem byl nucen použít fotoaparát v telefonu, který jsem ovšem používal zároveň jako navigaci. To mi značně zkomplikovalo celou situaci ,neboť jsem najednou musel při každém focení cedule vyndat telefon z držáku, přepnout se z navigace na foťák a pak znovu vracet všechno zpět. Focení, už tak časově náročné, se stalo ještě náročnějším. Pár vteřin jsem koketoval s myšlenkou, že se na focení vykašlu a cestu si budu užívat bez stavění u každé cedule. Vzápětí mi ale došlo, že by tím má cesta ztratila jeden z cílů, které jsem si na začátku vytyčil, a tak jsem dál otrocky stavěl u každé cedule, vyndával telefon z držáku, přepínal aplikace a fotil. Díky tomu jsem do Nenkovic dorazil až ve večerních hodinách. Zde mě čekalo vřelé uvítání a výborná večeře od Hansovi skvělé manželky Káti. Trochu jsme poklábosili a já si půjčil na zbytek cesty stařičký foťák od Olympusu. Měl ale dvě podstatné vady – špatně ostřil a hlavně měl miniaturní paměťovou kartu, na kterou se vešlo jen pár fotek. S tím prvním jsem se musel prát celou cestu, to druhé jsem se rozhodl vyřešit koupí větší paměťové karty druhý den v Kyjově.
Průjezd jižní Moravy byl poměrně nudný. Vesničky mi připadaly velmi podobné, ale nejvíc mi asi vadila ta rovná krajina. Z domova jsem zvyklý na kopce a tady po nich nebylo ani památky. Na druhou polovinu září bylo nezvyklé teplo.

Nákupní maratón v Kyjově

Úterý 18.září 2012 - ujeto 347 km za 8h 25min průměrnou rychlostí 41,3 km/h. Maximální rychlost 164 km/h.

Vstávám poměrně brzy, avšak zbytečně, neboť obchody v Kyjově otvírají až v devět hodin. Dávám si dobrou snídani a pomalu vyrážím do Kyjova. Jako první zkouším prodejnu Euronics, kde by snad kartu měli mít. Nemají, ale ochotně radí, kde by ji mohli mít. Tím začíná můj dopolední maratón po Kyjově. Nikdy bych nevěřil, že bude problém v dnešní době koupit paměťovou kartu do foťáku. Celkem jsem navštívil 7, slovy sedm! obchodů a ani v jednom jsem neuspěl. Poslední naděje mi svitla, když jsem uviděl ceduli „Bazar“. Ani zde ale kartu do Olympusu neměli. Na odchodu jsem si ovšem všiml, že mají vy výloze starší kompakt stejné značky. Poprosil jsem prodavače, zda by mi ho nepůjčil. V jeho útrobách se skrývala karta, která už měla dostatečnou kapacitu. Prodavač mi ji však nechtěl prodat, protože by se pak fotoaparát stal neprodejným. Nabídl jsem mu tedy tu malou, kterou jsem měl, s tím, že na předvedení foťáku mu přeci bude stačit. Nakonec souhlasil a já se mohl konečně vydat na svou pouť. Měl jsem radost jak malý kluk. Ovšem ne nadlouho. Po příchodu k motorce jsem si všiml, že mám v zadním kole pěkný hřebík. Bližší pohled odhalil, že už je tam delší dobu, neb je pěkně sjetý. Mé další kroky mířily do pneuservisu. Naštěstí hřebík nezasáhl až do duše, takže konečně kolem poledne odjíždím z Veselí nad Moravou směrem na sever. Už teď je mi jasné, že nedojedu tam, kam jsem měl naplánováno. Ale jsem rozhodnut ujet co to půjde. Navíc na zítra hlásí déšť.
Po placce jižní Moravy se konečně dostávám do kopců a krajina se rázem mění. Nádherný byl průjezd lázeňským městem Luhačovice a cesta přes Horní a Dolní Údolí. První zastávku na jídlo a trochu odpočinku si dávám až ve Městě Albrechtice. Zde si také pomocí šikovné aplikace Camp.cz hledám nocleh. Vybírám autocamping Bobrovník kousek za Jeseníkem. Zde si konečně dávám pořádnou večeři v podobě dvojitého smažáku. Já si sice objednal obyčejnou porci, ale jelikož se blížil konec sezóny spojený s likvidací zásob, udělala mi sympatická obsluha dvojitou porci s tím, že je škoda to vyhodit. Jídlo jsem do sebe dostal, ale stálo mě to nemalé úsilí a musel jsem ho pořádně zapít pivem. Poté jsme si povídali skoro do půlnoci. Do postele jsem nechvátal, neboť mělo od rána vydatně pršet. Ještě než jsem šel spát, mazlil jsem snad půl hodiny dvě místní koťátka.


Chčije a chčije ...

Středa 19.září 2012 - ujeto 178 km za 5h 18min průměrnou rychlostí 33,6 km/h. Maximální rychlost 97 km/h.

Ráno koukám z okna do uplakané krajiny plné kaluží a na motorku se mi rozhodně nechce. Déšť je příliš silný. Místo jízdy si dávám horkou sprchu, chvilku popovídám se sousedy, kteří vyrážejí do místních kopců hledat kameny a pak jdu ještě spát. Po chvilce mě budí mňoukání u dveří. Otevřu a v mžiku jsme na pokoji tři. Já a oba kočičí kamarádi. Nechávám trošku pootevřeno, kdyby se jim přeci jen zachtělo do deštivé nepohody a jdu si ještě lehnout. V posteli se líbí i koťátkům. Připadám si jako doma. Jen doma jich máme ještě o šest víc plus psa. Budíček si dávám kolem oběda, kdy má déšť podle předpovědi pomalu ustávat. K obědu si vařím čínskou polévku, která se ovšem mojí vinou nedá vůbec jíst. Dal jsem do ní příliš vody. Chuť mi ale s

Kompletní galerie obrázků k tomuto článku:


   
   
   
   
   
   
   


Komentáře k článku  Kdo komentuje:
  Komentář:
  
  :: LOGIN ::


   27.11.2012 9:16:54 šutrák

  ..tak jsem si konečně udělal čas a klid na přečtení tvýho cestopisu a musim Honzíku říct, že to je čtení moc příjemný. Pevně doufám, že máš trasu někde uloženou, protože mám v plánu udělat si jí taky. Třeba v protisměru.. Docela bych se kouknul na celou databázi fotek, máš jí někde na netu pověšenou..?


   25.12.2012 20:59:34 groula

  republiku chci obejít pěšky už od gymplu. teď je mi 34 a asi mi to ještě nějakej pátek nevyjde. Tohle by byla super alternativa.
  Jenom jak tak koukám na tvoje obutí tak to vše bylo on road co ? :-)
  Ale taky bych rád tu trasu do gps a na fotečky bych rád pohlédl ...
  gratulace k super výletu


   10.7.2013 23:34:48 djeremi

  Ahoj.Znám z vlastní zkušenosti.Objížděli jsme to v deseti lidech ve 2011.Jen na tak pěkný cestopis už se nějak nedostalo.Je to parádní cesta.Kdo by chtěl vidět nějaké fotky,tak jsou na stránkách MotoclubPanthers Písek.


   9.3.2016 18:33:53 Radus88

  Ahoj, já ji s přítelkyní objel v roce 2012 a to nejblíže hranic tedy téměř po bílých cestách ( značených v mapě)- Jel jsem bez GPS a o to je to vetší dobrodružství.-) Projeli jsme všechny hory a super.
  Takže vím co je to za super dobrodružství a doufám, že jsi si ho také náramně užil.-)


   13.6.2016 17:38:24 Ray Ban Outlet

  

Kevin Durant Shoes


  

Air Jordan Shoes


  

Nike Air Max UK


  

Moncler Outlet


  

Christian Louboutin Shoes


  

Roger Vivier Shoes


  

Roger Vivier Outlet


  

Ray-Ban


  

Cheap Ray Ban Sunglasses


  

tiffany Outlet


  

Louis Vuitton Outlet Stores


  

Michael Kors Outlet


  

Oakley Sunglasses


  

Oakley Outlet


  

Oakley Sunglasses


  

Ray Ban Outlet


  

Gucci Outlet


  

Michael Kors Outlet


  

Coach Outlet


  

Coach Outlet Store


  

Louis Vuitton Outlet Stores


  

True Religion Outlet


  

True Religion Jeans


  

Louis Vuitton Outlet


  

Louis Vuitton Handbags


  

Michael Kors Outlet


  

Oakley Sunglasses


  

Ray-Ban Sunglasses


  

Ray-Ban Outlet


  

Celine Outlet


  

Michael Kors Outlet


  

Louis Vuitton Outlet Stores


  

Red Bottom Shoes


  

Red Bottom Heels


  

Louis Vuitton Handbags


  

Kate Spade Outlet


  

Oakley Sunglasses


  

Cheap Oakley Sunglasses


  

Christian Louboutin Outlet


  

Louis Vuitton Black Friday


  

Gucci Shoes


  

Michael Kors Handbags


  

Oakley Outlet


  

Ray Ban Outlet


  

Ray Ban Sunglasses


  

Coach Outlet


  

Coach Factory Outlet
   6.7.2016 7:42:50 asnagtzhy1m

  lipitor cheap acomplia online elimite cream


   17.8.2016 3:52:58 yyyyy

  burberry outlet, sac hermes, hermes birkin, moncler pas cher, michael kors outlet, ralph lauren outlet online, asics running shoes, ugg pas cher, true religion outlet, chanel handbags, gucci handbags, mulberry uk, jimmy choo outlet, moncler outlet, michael kors, red bottom shoes, nike air max, uggs, michael kors outlet canada, longchamp bags, cheap oakley, michael kors, nike factory, tory burch outlet, links of london uk, michael kors outlet online sale, kate spade outlet online, louboutin uk, true religion outlet, jordan 6, michaelkors-outlet-store, sac louis vuitton pas cher, ralph lauren outlet, uggs, mac cosmetics, coach outlet, polo ralph lauren uk, christian louboutin, valentino shoes, jordan pas cher, canada goose, ugg, oakley sunglasses, nike free pas cher, nike air max, jordan 4, instyler ionic styler, christian louboutin uk, uggs outlet, links of london, sac michael kors, ralph lauren uk, moncler, converse shoes, moncler, new balance outlet, air force, uggs, karen millen, vanessa bruno pas cher, uggs on sale, hollister pas cher, air max, wedding dresses, toms shoes, chaussures louboutin, new jordans, air max, michael kors, iphone cases, ugg outlet, oakleysunglasses2.us.com, canada goose outlet, michael kors outlet online, tiffany jewelry, nfl jerseys, louboutin, nike roshe, air jordan, oakley sunglasses cheap, swarovski, longchamp bags, oakley sunglasses, louis vuitton handbags, christian louboutin shoes, north face uk, ugg uk, longchamp handbags, nike roshe run, pandora jewelry, louis vuitton purses, ray ban sunglasses, ralph lauren outlet, ugg, ray ban uk, gucci shoes, uggs outlet, new balance, vanessa bruno, jordan 1, ugg boots, hollister, air jordan retro, ugg pas cher, doudoune moncler, canada goose jackets, replica watches, hollister, burberry handbags, air jordan 11, hollister, louis vuitton, michael kors canada, michael kors, toms outlet, jordan shoes, cheap oakley sunglasses, louis vuitton outlet, nike factory outlet, canada goose jackets, the north face, nike free, louboutin, kate spade handbags, new balance shoes, vans scarpe, coach outlet, doudoune canada goose, true religion jeans, birkin bag, wedding dresses, moncler, roshe run pas cher, air max, longchamp outlet online, ralph lauren, louboutin, coach outlet, louis vuitton uk, hollister, jordan future, michael kors purses, air max, louis vuitton canada, longchamp, baseball bats, nike free run, michael kors outlet, coach outlet online, ray ban, burberry, uggs, coach outlet, hogan sito ufficiale, cheap oakley sunglasses, swarovski uk, jimmy choo shoes, oakley store, vans outlet, the north face, canada goose, nike shoes, moncler, oakley vault, nike air max pas cher, nike air max uk, kate spade outlet, montre homme, replica watches, replica watches uk, nike air force, beats by dre, mont blanc, cheap nike shoes, uggs outlet, bottes ugg pas cher, lululemon outlet, cheap jordans,


   4.11.2016 11:23:25 asnagawj00p

  tadacip nexium online going here advair diskus 250 50


   25.11.2016 6:34:16 nabillarumy

  Have big dreams, because dreams will arouse your motivation to act.
  ✔ kelabang
  ✔ vibrator lipstik
  ✔ alat manual
  ✔obat penggemuk badan
  ✔obat perapet vagina
  ✔cream perontok bulu
  ✔cream pembesar pantat
  ✔ obat pelangsing badan
  ✔ obat peninggi badan
  ✔ cream pemerah bibir
  ✔ obat penghilang tato
  ✔ boneka full body
  


   12.12.2016 4:15:38 chenlina

  c


   12.12.2016 4:15:53 chenlina

  

coach outlet


  

ray ban pas cher


  

adidas nmd


  

true religion jeans


  

uggs outlet


  

rolex watches


  

oakley sunglasses


  

rolex watches


  

toms shoes


  

kate spade


  


   12.12.2016 4:20:36 chenlina

  chenlina20161212
  

hollister clothing


  

cheap uggs


  

canada goose outlet


  

ugg australia


  

louis vuitton


  

denver broncos jerseys


  

uggs clearance


  

burberry outlet


  

canada goose jackets


  

michael kors


  

canada goose outlet


  


   12.12.2016 4:21:09 chenlina

  

hollister clothing


  

cheap uggs


  

canada goose outlet


  

ugg australia


  

louis vuitton


  

denver broncos jerseys


  

uggs clearance


  

burberry outlet


  

canada goose jackets


  

michael kors


  

canada goose outlet


  

ralph lauren outlet


  

polo ralph lauren


  

ugg boots


  

uggs on sale


  

scarpe hogan


  

cheap jordan shoes


  

ugg sale


  

michael kors handbags


  

mont blanc mountain pen


  chenlina20161212
  


   12.12.2016 4:21:28 chenlina

  

hollister clothing


  

cheap uggs


  

canada goose outlet


  

ugg australia


  

louis vuitton


  

denver broncos jerseys


  

uggs clearance


  

burberry outlet


  

canada goose jackets


  

michael kors


  

canada goose outlet


  

ralph lauren outlet


  

polo ralph lauren


  

ugg boots


  

uggs on sale


  

scarpe hogan


  

cheap jordan shoes


  

ugg sale


  

michael kors handbags


  

mont blanc mountain pen


  

michael kors outlet


  

oakley sunglasses canada


  

oklahoma city thunder jerseys


  

ed hardy clothing


  

cheap adidas shoes


  

replica watches


  

seattle seahawks jerseys


  

kate spade


  

true religion uk


  

canada goose jackets


  chenlina20161212
  


   12.12.2016 4:21:36 chenlina

  

hollister clothing


  

cheap uggs


  

canada goose outlet


  

ugg australia


  

louis vuitton


  

denver broncos jerseys


  

uggs clearance


  

burberry outlet


  

canada goose jackets


  

michael kors


  

canada goose outlet


  

ralph lauren outlet


  

polo ralph lauren


  

ugg boots


  

uggs on sale


  

scarpe hogan


  

cheap jordan shoes


  

ugg sale


  

michael kors handbags


  

mont blanc mountain pen


  

michael kors outlet


  

oakley sunglasses canada


  

oklahoma city thunder jerseys


  

ed hardy clothing


  

cheap adidas shoes


  

replica watches


  

seattle seahawks jerseys


  

kate spade


  

true religion uk


  

canada goose jackets


  chenlina20161212
  


   12.12.2016 4:21:40 chenlina

  

hollister clothing


  

cheap uggs


  

canada goose outlet


  

ugg australia


  

louis vuitton


  

denver broncos jerseys


  

uggs clearance


  

burberry outlet


  

canada goose jackets


  

michael kors


  

canada goose outlet


  

ralph lauren outlet


  

polo ralph lauren


  

ugg boots


  

uggs on sale


  

scarpe hogan


  

cheap jordan shoes


  

ugg sale


  

michael kors handbags


  

mont blanc mountain pen


  

michael kors outlet


  

oakley sunglasses canada


  

oklahoma city thunder jerseys


  

ed hardy clothing


  

cheap adidas shoes


  

replica watches


  

seattle seahawks jerseys


  

kate spade


  

true religion uk


  

canada goose jackets


  chenlina20161212
  


   12.12.2016 4:21:43 chenlina

  

hollister clothing


  

cheap uggs


  

canada goose outlet


  

ugg australia


  

louis vuitton


  

denver broncos jerseys


  

uggs clearance


  

burberry outlet


  

canada goose jackets


  

michael kors


  

canada goose outlet


  

ralph lauren outlet


  

polo ralph lauren


  

ugg boots


  

uggs on sale


  

scarpe hogan


  

cheap jordan shoes


  

ugg sale


  

michael kors handbags


  

mont blanc mountain pen


  

michael kors outlet


  

oakley sunglasses canada


  

oklahoma city thunder jerseys


  

ed hardy clothing


  

cheap adidas shoes


  

replica watches


  

seattle seahawks jerseys


  

kate spade


  

true religion uk


  

canada goose jackets


  chenlina20161212
  


   12.12.2016 4:21:48 chenlina

  

hollister clothing


  

cheap uggs


  

canada goose outlet


  

ugg australia


  

louis vuitton


  

denver broncos jerseys


  

uggs clearance


  

burberry outlet


  

canada goose jackets


  

michael kors


  

canada goose outlet


  

ralph lauren outlet


  

polo ralph lauren


  

ugg boots


  

uggs on sale


  

scarpe hogan


  

cheap jordan shoes


  

ugg sale


  

michael kors handbags


  

mont blanc mountain pen


  

michael kors outlet


  

oakley sunglasses canada


  

oklahoma city thunder jerseys


  

ed hardy clothing


  

cheap adidas shoes


  

replica watches


  

seattle seahawks jerseys


  

kate spade


  

true religion uk


  

canada goose jackets


  chenlina20161212
  


   12.12.2016 4:21:52 chenlina

  

hollister clothing


  

cheap uggs


  

canada goose outlet


  

ugg australia


  

louis vuitton


  

denver broncos jerseys


  

uggs clearance


  

burberry outlet


  

canada goose jackets


  

michael kors


  

canada goose outlet


  

ralph lauren outlet


  

polo ralph lauren


  

ugg boots


  

uggs on sale


  

scarpe hogan


  

cheap jordan shoes


  

ugg sale


  

michael kors handbags


  

mont blanc mountain pen


  

michael kors outlet


  

oakley sunglasses canada


  

oklahoma city thunder jerseys


  

ed hardy clothing


  

cheap adidas shoes


  

replica watches


  

seattle seahawks jerseys


  

kate spade


  

true religion uk


  

canada goose jackets


  chenlina20161212
  


   12.12.2016 4:21:56 chenlina

  

hollister clothing


  

cheap uggs


  

canada goose outlet


  

ugg australia


  

louis vuitton


  

denver broncos jerseys


  

uggs clearance


  

burberry outlet


  

canada goose jackets


  

michael kors


  

canada goose outlet


  

ralph lauren outlet


  

polo ralph lauren


  

ugg boots


  

uggs on sale


  

scarpe hogan


  

cheap jordan shoes


  

ugg sale


  

michael kors handbags


  

mont blanc mountain pen


  

michael kors outlet


  

oakley sunglasses canada


  

oklahoma city thunder jerseys


  

ed hardy clothing


  

cheap adidas shoes


  

replica watches


  

seattle seahawks jerseys


  

kate spade


  

true religion uk


  

canada goose jackets


  chenlina20161212
  


   12.12.2016 4:22:00 chenlina

  

hollister clothing


  

cheap uggs


  

canada goose outlet


  

ugg australia


  

louis vuitton


  

denver broncos jerseys


  

uggs clearance


  

burberry outlet


  

canada goose jackets


  

michael kors


  

canada goose outlet


  

ralph lauren outlet


  

polo ralph lauren


  

ugg boots


  

uggs on sale


  

scarpe hogan


  

cheap jordan shoes


  

ugg sale


  

michael kors handbags


  

mont blanc mountain pen


  

michael kors outlet


  

oakley sunglasses canada


  

oklahoma city thunder jerseys


  

ed hardy clothing


  

cheap adidas shoes


  

replica watches


  

seattle seahawks jerseys


  

kate spade


  

true religion uk


  

canada goose jackets


  chenlina20161212
  


   12.12.2016 4:23:19 chenlina

  

hollister clothing


  

cheap uggs


  

canada goose outlet


  

ugg australia


  

louis vuitton


  

denver broncos jerseys


  

uggs clearance


  

burberry outlet


  

canada goose jackets


  

michael kors


  

canada goose outlet


  

ralph lauren outlet


  

polo ralph lauren


  

ugg boots


  

uggs on sale


  

scarpe hogan


  

cheap jordan shoes


  

ugg sale


  

michael kors handbags


  

mont blanc mountain pen


  

michael kors outlet


  

oakley sunglasses canada


  

oklahoma city thunder jerseys


  

ed hardy clothing


  

cheap adidas shoes


  

replica watches


  

seattle seahawks jerseys


  

kate spade


  

true religion uk


  

canada goose jackets


  chenlina20161212
  


   2.4.2017 10:55:36 indbabes

  I love this post quality content, quality deign really it is very impressive
  http://www.indbabes.in/
  


   26.4.2017 21:23:24 Phyllisviels

  wh0cd171073 cialis


   18.5.2017 2:37:25 StewartSwach

  wh0cd464335 viagra online


0,062